Fontanna pływająca na stawie w Więckowicach

Projekt

Projekt
Podstawowe informacje
Grupa III: Gołuski, Trzcielin, Więckowice
Kategoria: 
Infrastruktura
Lokalizacja: 
Więckowice, ul. Gromadzka, dz. nr 244
Status: 
Zatwierdzony
Uzasadnienie dla statusu: 
Trwa weryfikacja
Osoba zgłaszająca
Imię i nazwisko: 
Anna Kwaśnik
Informacje
Ogólny opis zadania: 
Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Dopiewo, wypoczywających nad stawem. Jego celem jest uatrakcyjnienie obiektu oraz poprawa jakości wody. Dzięki fontannie będzie można delektować się nowymi walorami estetycznymi zbiornika oraz zrelaksować się wsłuchując w szum opadających strumieni wodnych. Fontanna zainstalowana na stawie stanie się nie tylko kolejną atrakcją dla mieszkańców, ale również skutecznym narzędziem do napowietrzania wody, co jest niezwykle istotne z uwagi na znajdujące się w zbiorniku ryby.
Szczegółowy opis zadania wraz z uzasadnieniem: 
Teren rekreacyjny wokół stawu w Więckowicach jest obiektem użyteczności publicznej, który został zagospodarowany jako miejsce rekreacji i wypoczynku. Instalacja fontanny pływającej zmieniającej obrazy wodne zwiększy jego atrakcyjność i poprawi estetykę otoczenia. Realizacja zadania przyciągnie mieszkańców do aktywnego wypoczynku nad stawem i sprawi, że przejezdni chętnie będą odwiedzali to miejsce. Fontanna wskazana w projekcie zmienia swój wygląd co minutę. Wyposażona jest w trzy dysze generujące siedem różnych obrazów wodnych. Pojedynczy słup wody kierowany jest wysoko w górę, a dysze ustawione na obwodzie dają efekt promienistych łuków wodnych. Dodatkowy efekt wizualny nadaje podświetlenie, które wraz z szumem opadających strumieni wodnych buduje wyjątkowy nastrój, zwłaszcza nocą. Fontanny pływające montowane na zbiornikach wodnych oprócz funkcji dekoracyjnej pełnią ważną rolę jako urządzenia służące do napowietrzania wody. Są doskonałymi aeratorami, które w sposób skuteczny, naturalny i bezpieczny dla środowiska pozwalają rozwiązać problemy z gromadzeniem się glonów, chwastów wodnych, osadów dennych, nieprzyjemnych zapachów, insektów i stagnacji wody. Urządzenia te zwiększają aktywność biologiczną, wpływając tym samym przejrzystość wody i ograniczając rozwój sinic. W przypadku naszego stawu ma to ogromne znaczenie z uwagi na znajdujące się w zbiorniku ryby, które w upalne dni cierpią z powodu niedostatecznego natlenienia. Optymalnym rozwiązaniem jest fontanna zmieniająca obrazy wodne w wersji 3,2kW wersja ECO, co pozwoli na oszczędność energii oraz uzyskanie efektu zmieniania wielkości-(wysokości/szerokości) obrazu wodnego, a tym samym zmiennej regulacji opadającego strumienia wody. Fontanna wyposażona jest w 4 reflektory - do wyboru świecące światłem białym lub kolorowym z możliwością modulowania zmiany kolorów. Urządzenie jest zautomatyzowane, wyposażone w sterowniki pozwalające regulować pracę pompy oraz załączanie oświetlenia. Do podłączenia fontanny konieczne jest posadowienie skrzynki sterowniczej do sterowania pracą pompy i oświetlenia na skarpie stawu oraz wykonanie doprowadzenie instalacji od istniejącej na działce nr 244 szafki pomiarowo-rozdzielczej. W ramach zapytania ofertowego wykonawca gwarantuje montaż, uruchomienie, przeszkolenie oraz doprowadzenie energii elektrycznej z istniejącego złącza energetycznego do skrzynki automatyki fontanny.
Dodatkowe informacje: 
Załącznikiem do projektu jest wizualizacja oraz oferta cenowa na zakup urządzenia wraz z montażem, uruchomieniem oraz doprowadzenie energii elektrycznej z istniejącego złącza energetycznego do skrzynki automatyki fontanny.
Koszty
Szacunkowy koszt razem: 
59.594 zł
Składowe części zadaniaSzacunkowy koszt
Fontanna zmieniająca obrazy wodne 3,2kW; wersja ECO, wraz z montażem, uruchomieniem oraz doprowadzeniem energii elektrycznej z istniejącego złącza ene59.594 zł
Mapa